دسته بندی محصولات

جانکشن باکس ( Junction Box ) چیست ؟

جانکشن باکس ( Junction Box ) چیست ؟

در باسکول های کوچک با ابعاد کمتر از 1 متر معمولا از یک عدد لودسل در زیر کفه آن استفاده می شود. اما در باسکول های با ابعاد بزرگ و باسکول های جاده ای ( برای توزین وسیله نقلیه ) از 4، 6 و حتی 8 لودسل در زیر کفه آن استفاده می شود.

نمایشگر وزن دارای یک ورودی برای اتصال سیم لودسل به آن است. حالا سوالی که پیش می آید این است که، چگونه می توان باسکولی با 4، 6 یا 8 لودسل را به نمایشگری که دارای یک ورودی است متصل کرد. جواب، استفاده از وسیله ای به اسم جانکشن باکس است.

 

جانکشن باکس ها دارای انواع مختلفی هستند. با توجه به تعداد کانال های ورودی که روی خود دارند نام گذاری می شوند. معروفترین نوع آنها، جانکشن باکس 4 کاناله، جانکشن باکس 6 کاناله و جانکشن باکس 8 کاناله می باشد.

عملکرد جانکشن باکس بدین صورت است که سیم های تمام لودسل های باسکول به عنوان ورودی وارد آن شده و یک سیم از آن خارج می شود که باید به تنها ورودی نمایشگر وزن متصل شود.

بنابراین یکی از کارهایی که جانکشن باکس انجام می دهد، ایجاد اتصال مناسب بین سیم های لودسل ها و سیم متصل به نمایشگر می باشد. ولی این، تمام کاری که جانکشن باکس انجام می دهد، نیست. در واقع کار اصلی جانکشن باکس، یکنواخت کردن وزن روی کفه باسکول می باشد.

در باسکول های با کفه بزرگ، ممکن است بار در مکان های مختلف کفه گذاشته شود و یک باسکول سالم باید در قسمت های مختلف کفه، وزن را یکسان نشان دهد. در صورتی که وزن روی کفه یکسان نباشد، با استفاده از جانکشن باکس می توان وزن قسمت های مختلف کفه را تنظیم کرده و وزنی یکنواخت و استاندارد را ایجاد نمود.

جانکشن باکس در تمام باسکول هایی که بیش از یک لودسل دارند ، استفاده می شود.

درباره نویسنده

طراح سایت